Sjezdové lyže 14/15

Sjezdové lyže 14/15

FREERIDE/FREEMOUNTAIN TECHNOLOGIE


Blizzard Flip Core Technologie je revoluční Rocker technologie řady Freeride/Freemountain. Patentovaná technologie je otočené jádro Camber ve výrobě, čímž se docílí přirozené ohebnosti lyže. Jádro je ze speciálních „Bamboo“ odlehčených materiálů, díky kterým se při jízdě ve volném terénu dosáhne lepších jízdních vlastností a stability.
3D TECHNOLOGIE

3D TECHNOLOGIE je nejmodernější trend ve vývoji lyží. Rádius a krojení jsou navrženy v 3D počítačové animaci, 2D plošná animace je již minulostí. Revoluční vývoj konstrukce navržené v 3D počítačové animaci zajišťuje optimální kombinaci 3D profilu, Rockeru a bočního krojení, které je složeno z několika rádiusů (střední část lyže větší rádius, konce lyží menší rádius), které zaručují maximální výkon.

Spaceframe 3D je speciální odlehčená 3D vrstva vyrobená z titanu. Zajišťuje optimální přenos sil na hrany, maximální torzní pevnost a vysokou stabilitu. 3D flex zóny optimalizují průhyb, odlehčují konstrukci lyže a usnadňují točivost.

 

Jedná se o vrchní zesílení 3D konstrukce v celé délce lyže. Díky zesílení dochází k dokonalejšímu přenosu sil na hrany, lepšímu tlumení vibrací a maximální stabilitě na hranách i v závodních rychlostech.
Jedná se o vrchní zesílení 3D konstrukce v celé délce lyže. Díky zesílení dochází k dokonalejšímu přenosu sil na hrany, lepšímu tlumení vibrací a maximální stabilitě na hranách i ve vysokých rychlostech. Power frame je příčně přerušovaný pro lepší průhyb.
Jedná se o vrchní zesílení 3D konstrukce v celé délce lyže. Díky zesílení dochází k dokonalejšímu přenosu sil na hrany, lepšímu tlumení vibrací a maximální stabilitě na hranách ve středních rychlostech.
Jedná se o zesílení boční konstrukce v celé délce lyže. Díky zesílení dochází k dokonalejšímu přenosu sil na hrany, lepšímu tlumení vibrací a maximální stabilitě na hranách převážně v nižších rychlostech.

CAMBER/ROCKER PŘIROZENÉ OHNUTÍ KONSTRUKCE

Tradiční camber konstrukce bez rockeru určená převážně na upravený terén. Důraz je kladen na rychlou reakci při zahájení oblouku a perfektní vedení lyží na hranách. Doporučujeme pro zdatné lyžaře s technikou jízdy po hranách bez smýkání.
Přední rocker s tradiční camber konstrukcí určený převážně na upravený i neupravený terén. Důraz je kladen na snadné zahájení oblouku, lyže jsou snadněji točivé a odpouští nedostatky v technice jízdy, zachovává si perfektní vedení lyží na hranách. Doporučujeme pro sportovní a ambiciózní lyžaře.

Univerzální Tip & Tail Rocker s tradiční camber konstrukcí určený na libovolný terén. Důraz je kladen na snadné ovládání lyže v libovolném terénu, zachovává si perfektní vedení lyží na hranách. Doporučujeme pro sportovní a ambiciózní lyžaře.

Full Rocker s plochým středem lyže bez camber konstrukce určený převážně pro volný terén. Důraz je kladen na snadné ovládání lyže ve volném terénu s „plovoucím efektem“. Konstrukce je používaná pro freeridové lyže.


TLUMENÍ VIBRACÍ A ZVÝŠENÍ DYNAMIKY

RACE FULL SUSPENSION je závodní karbonový spoiler, který prochází v celé délce lyže závodní deskou a díky tomu optimálně tlumí vibrace. Závodní deska zajišťuje precizní přenos sil na hrany lyží a carbonový spoiler v kombinaci s obousměrným olejovým tlumičem optimálně tlumí vibrace a zvyšuje dynamiku (15x rychlejší tlumení vibrací).

RACE SUSPENSION je krátký závodní spoiler, který prochází ve střední části lyže závodní deskou a díky tomu optimálně tlumí vibrace sjezdové lyže. Závodní deska zajišťuje precizní přenos sil na hrany lyží a krátký spoiler v kombinaci s obousměrným olejovým tlumičem optimálně tlumí vibrace a zvyšuje dynamiku (15x rychlejší tlumení vibrací).

POWER FULL SUSPENSION je závodní karbonový spoiler, který prochází v celé délce lyže Power deskou a díky tomu optimálně tlumí vibrace. Power deska zajišťuje precizní přenos sil na hrany lyží a carbonový spoiler v kombinaci s obousměrným olejovým tlumičem optimálně tlumí vibrace a zvyšuje dynamiku (15x rychlejší tlumení vibrací).

SPORT FULL SUSPENSION je sportovní spoiler, který prochází v celé délce lyže Power deskou a díky tomu optimálně tlumí vibrace. Power deska zajišťuje optimální přenos sil na hrany lyží a sportovní spoiler v kombinaci s jednosměrným elastomerovým tlumičem optimálně tlumí vibrace (10x rychlejší tlumení vibrací).

SPORT SUSPENSION je krátký sportovní spoiler, který prochází ve střední části lyže Power deskou a díky tomu optimálně tlumí vibrace. Power deska zajišťuje optimální přenos sil na hrany lyží a sportovní spoiler v kombinaci s jednosměrným elastomerovým tlumičem optimálně tlumí vibrace (5x rychlejší tlumení vibrací).IQ SYSTÉM VÁZÁNÍ A LYŽÍ

IQ je první a jediný systém vázání, který tvoří homogenní celek mezi lyží a vázáním. Kolejnice vázání, je součástí konstrukce lyže, není nijak dodatečně vlepována nebo šroubována do lyže. Výhodou pro lyžaře je nižší hmotnost setu. Vázání je namontováno na lyži vždy pouze jedním středovým šroubem což zajišťuje plynulý průhyb lyže, přímý a precizní přenos sil na hranu.

IQ POWER je inovovaný IQ systém, kde je do IQ kolejnice lyže vsunuta Power deska pro vázání.
Ta je připevněna jedním středovým šroubem čímž si zachovává kluzné uložení, které zajišťuje přímý a precizní přenos sil na hranu a plynulý průhyb lyže. IQ Power systém se používá v kombinaci s tlumením POWER FULL SUSPENSION, SPORT FULL SUSPENSION, SPORT SUSPENSION.

IQ JUNIOR je první a jediný systém juniorského vázání, který tvoří homogenní celek mezi lyží a vázáním. Kolejnice vázání, je součástí konstrukce lyže, není nijak dodatečně vlepována nebo šroubována do lyže. Vázání je namontováno na lyži bez použití středového šroubu což umožňuje střední část lyže vyrobit tenčí. Dosahuje se extrémně nízké hmotnosti setu a optimálního průhybu středu lyže i při nízkém zatížení (hmotnosti dítěte), snadná točivost, malá únava a posuvné vázání.
Rozšířená kolejnice vázání zajišťuje optimální přenos sil na hranu a optimální průhyb u lyží s šířkou středu nad 80 mm.


BOČNÍ KONSTRUKCE

Konstrukce "100% SIDE WALL" je používána převážně v závodním lyžování a sportovních modelech pro ambiciózní lyžaře. Použitím fenolové boční hrany v celé délce lyže se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a dynamického preciznějšího přenosu sil na hranu lyže.
Konstrukce "90% SIDE WALL" je používána převážně v závodním lyžování a sportovních modelech pro ambiciózní lyžaře. Použitím fenolové boční hrany v téměř celé délce lyže se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a dynamického preciznějšího přenosu sil na hranu lyže.
Konstrukce "75% SIDE WALL" je používána převážně pro sportovní modely lyží, které vyhoví lyžařům, kteří nedosahují závodních rychlostí, ale preferují jízdu ve středních rychlostech. Částečným 75% použitím fenolové boční hrany v délce lyže se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a přesnějšího přenosu sil na hranu lyže.
Konstrukce "50% SIDE WALL" je používána převážně pro sportovní modely lyží, které vyhoví lyžařům, kteří preferují jízdu ve středních rychlostech. Částečným 50% použitím fenolové boční hrany v délce lyže se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a přesnějšího přenosu sil na hranu lyže.

Konstrukce “CAP SIDE WALL” je používána převážně pro sportovní a rekreační modely lyží, které vyhoví lyžařům, kteří nedosahují vyšších rychlostí, ale preferují jízdu v nižších a středních rychlostech. Použitím „3D cap“ profilu se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a přesnějšího přenosu sil na hranu lyže.


Vhodné lyže do půjčoven. Vysoce odolný povrch proti poškrábání. Zesílené hrany a skluznice.

Každý detail je navržen tak, aby maximalizoval odolnost a trvanlivost lyží Blizzard.

  • Nové kovové ochranné špičky chrání celou špičku lyže a prodlužují životnost.
  • Vysoce odolný strukturovaný povrch proti poškrábání, který prodlužuje životnost povrchu lyže. Ideální také pro lyže pro půjčovny. Silnější TPU fólie: o 20% silnější než je tržní standart s povrchovou strukturou. Tento materiál garantuje odolnost proti poškrábání a nárazu.
  • Nový design IQ Rail: kratší povrch je míň vystaveny zásahům ocelových hran.
  • Maximální 3D Radius na hraně vrchní vrstvy lyže: umožňuje se vyhnout škrábancům a seknutím.
  • Nově navržený chránič patky lyže: o 75% vyšší odolnost v testě nárazu.